Андижонда Марказий банк раиси иштирокида очиқ мулоқот ўтказилди
Андижон вилоятида Марказий банк раиси Тимур Ишметов, тижорат банклари бошқарув раислари ҳамда уларнинг ўринбосарлари иштирокида тадбиркорлар билан очиқ мулоқот ташкил этилди. Учрашувда тадбиркорларнинг мурожаатлари тингланиб, уларни тезкор ва самарали ҳал этиш бўйича аниқ вазифалар белгилаб берилди.
Андижон вилоятида Ўзбекистон Марказий банки раиси, тижорат банклари бошқарув раислари ҳамда уларнинг ўринбосарлари иштирокида тадбиркорлар билан очиқ мулоқот ўтказилди.
Мулоқот давомида ҳудудда ишбилармонлик муҳитини янада яхшилаш, тадбиркорлик субъектларини қўллаб-қувватлаш, мавжуд муаммоларни тизимли ҳал этиш масалалари муҳокама қилинди. Тадбиркорларнинг мурожаатлари тингланиб, уларни тезкор ва самарали ҳал этиш бўйича аниқ вазифалар белгилаб берилди.
Шунингдек, кредит ажратиш жараёнларини соддалаштириш, банк хизматлари ва молиявий инструментлардан фойдаланиш имкониятларини кенгайтириш, экспортёр корхоналарни қўллаб-қувватлаш юзасидан тегишли топшириқлар берилди.
Масъул раҳбарларга мурожаатлар билан ишлашда манзилли ёндашувни кучайтириш ҳамда амалий натижадорликни таъминлаш вазифаси юклатилди.