Янги авлод АЁҚШларида тўлов жараёни HUMO ёрдамида автоматлаштирилди
"Sanoat Energetika Guruhi" МЧЖ ҚК (Saneg) компанияси Ўзбекистонда илк бор ўз-ўзига хизмат кўрсатиш асосида янги турдаги ёқилғи қуйиш шохобчаларини ишга туширди. "Bar Code Technologies" (BCT) компанияси ва HUMO тўлов тизими билан ҳамкорлик туфайли шаҳобчадаги тўлов жараёни тўлиқ автоматлаштирилди.
Фото: HUMO
Мазкур шаҳобчаларда HUMO терминаллари нақд пулсиз транзакцияларни тез ва хавфсиз ўтказишни таъминлайди, тўлов тизими ҳамкорлари эса инсон омилини минималлаштирган ҳолда касса қисмини автоматлаштиришга ёрдам берди.
Биринчи контейнер ёқилғи қуйиш шохобчаси Сирдарё вилоятининг Бахт шаҳридаги М34 трассасида иш бошлади. Мазкур АЁҚШ комплекси BCT компанияси томонидан ишлаб чиқилган инновацион ўз-ўзига хизмат кўрсатиш терминали билан жиҳозланган бўлиб, у банк карталари орқали нақд пулсиз тўловларни қўллаб-қувватлайди.
Компания йил охиригача бутун мамлакат бўйлаб 50 га яқин шундай контейнерли ёқилғи қуйиш шохобчаларини ишга туширишни режалаштирмоқда.